Textová stránka

 Zapísať sa do histórie znamená...


... začať niečo nové. Tvoriť budúcnosť znamená začínať niečo nové každý deň.
Naša história začína u pána Dr. Ernsta Leitza. Zanietený poľovník a obchodník mal rozhodujúci vplyv na vývoj našich produktov, ktoré nesú jeho rukopis až dodnes.   
Sériová výroba prvého modelu ďalekohľadov Binocle 6 x18 bola spustená po troch rokoch výskumu a vývoja v máji 1907 a odvtedy značka Leica vyprodukovala množstvo výrobkov s optikou vysokej kvality. Všetky však spája rovnaké nadšenie a túžba priniesť neustále inovatívnejšiu optiku.
Začiatkom 50-tych rokov pridala Leica do ponuky prvé tri modely puškových ďalekohľadov určených na lov. Niesli charakteristickú črtu zakladateľa Leitza: zámerný kríž sa nastavoval skupinou šošoviek vnútri tubusu, nie tradičným nastavovaním celého okulára. Princíp pravého vnútorného zamerania bol spojený s dobre známymi výhodami pevnosti a odolnosti voči prachu a vlhkosti. Tak ako v minulosti aj dnes sa naša výroba zameriava predovšetkým na ďalekohľady a monokuláre, puškové ďalekohľady sú v ponuke len niekoľko rokov.
V roku 2010 sme obnovili výrobu puškových ďalekohľadov novou sériou ER. Uznanie zákazníkov spolu s našimi cieľmi nás inšpirovali pri vývoji novej série puškových ďalekohľadov - Magnus v najvyššom segmente. Neznamená to však koniec nadšenia pre lov. Naša práca na vývoji inovatívnych technológií zajtrajška pokračuje a píšeme ďalšiu kapitolu nášho úspešného príbehu.

1907
Prvá sériová výroba ďalekohľadov Leitz.

1956
Výroba širokouhlého ďalekohľadu Amplivid 6x 4 so zorným poľom 212 m/1000 m, ktorý zostal neprekonaný až dodnes.

1958
Výroba prvých ďalekohľadov radu Trinovid (Tri Novi ako skratka pre „tri inovácie“) s vlastnosťami ako tenká konštrukcia, vnútorný fokus a optika výnimočnej kvality.  

1992
Predstavenie modelu Geovid – prvého binokuláru s integrovaným laserovým diaľkomerom. Novinku zaviedla práve značka Leica, ktorá je priekopníkom v tomto segmente až dodnes.

2007
Ultravid HD s fluóridovými šošovkami dláždi cestu novej ére.

2009
Leica opäť prináša nové štandardy, tentokrát v oblasti monokulárov s modelom APO-Televid.

2009
Leica vyvíja a vyrába dva nové puškohľady série ER a vracia sa na trh s puškovými ďalekohľadmi.

2011
Úplne nová produktová rada v najvyššom segmente: puškový ďalekohľad s osvetleným bodom Magnus. Rangemaster CRF 1000 nahrádza model Rangemaster CRF 800,

Kvalita podľa nás znamená...

... oveľa viac ako len technickú vyspelosť. Kvalitu nájdete v každom oddelení našej spoločnosti. Rovnaké požiadavky platia pri výrobe, kontrole a službách zákazníkom. Naši zanietení a vysoko motivovaní zamestnanci dohliadajú na kvalitu neustále. Práve oni sú základom spoločnosti Leica, ktorá stojí na partnerstve a snahe o zachovanie individuality a charakteru.
 
Kvalita našich výrobkov – presnosť a trvácnosť

 

Tak ako v minulosti, tak aj dnes je každý produkt značky Leica dôkladne vyrobený ručne. Mechanické aj optické súčasti spĺňajú najprísnejšie požiadavky na kvalitu. Každú súčasť musí skontrolovať a schváliť vysokokvalifikovaný skúsený inžinier alebo technik.

Klasický nadčasový elegantný dizajn je zreteľný. Vyjadruje pevnosť a trvácnosť v rovnakom pomere. Každý puškový ďalekohľad, binokulár a monokulár značky Leica odoláva aj tým najsilnejším nárazom a zaručuje desaťročia vysokej kvality. 

Náš servis – osobný a férový
Náš zákaznícky servis siaha oveľa ďalej ako samotný predaj. Zahŕňa napríklad snahu ponúknuť každému zákazníkovi osobný kontakt kedykoľvek či ponuku možných budúcich potrieb a želaní. Kľúčovým prvkom starostlivosti o zákazníkov je servis športovej optiky v rámci dobrého mena spoločnosti.

Servis výrobkov športovej optiky v rámci dobrého mena spoločnosti
V rámci snahy zaručiť zákazníkom športovej optiky čo najvyššiu spoľahlivosť a bezpečnosť sme predstavili nové pravidlá servisu výrobkov v rámci dobrého mena spoločnosti. Od októbra 2008 sme uskutočnili opravy takmer všetkých produktov športovej optiky na celom svete v rámci dobrého mena našej spoločnosti*. Viac informácií nájdete na našej internetovej stránke.

*Okrem chýb spôsobených zámerným poškodením a/alebo poškodením z nedbanlivosti a kozmetických úprav. Spoločnosť Leica si vyhradzuje právo zmeniť pravidlá servisu výrobkov v rámci zachovania dobrého mena spoločnosti.

PRODUKTY

Vybavený na poľovačku...
... s puškohľadmi, binokulármi a monokulármi značky Leica.

Sústredíme sa na to, v čom sme najlepší: na dizajn a konštrukciu optických systémov výnimočnej presnosti. Vždy sa treba pozerať za obzor a teda nielen poznať potreby, želania a požiadavky našich zákazníkov, ale im aj rozumieť.
Tejto filozofie sa pridržiavame aj pri výrobkoch na lov a sledovanie prírody. Veríme jej a žijeme ňou denno-denne. Výsledok? Vysokokvalitné puškové ďalekohľady, binokuláre a monokuláre s dokonalou optikou, presným mechanizmom a vynikajúcim spracovaním.


Prihlásenie

Odkazy

Huntung Land poľovnícky internetový obchod

www.nalovy.sk

© 2009-2012 Rapier s.r.o.   |  Značky   |  Test MTM   |  Testy Minox HG   |  Testy Minox HG foto   |  Testy Minox HG Myslivost   |  Testy Minox Myslivost